CEIBA

O NAS


KIM JESTEŚMY?

Dlaczego właśnie Ceiba?

Nazwa naszej firmy pochodzi od nazwy gigantycznego drzewa tropikalnego Ceiba Pentandra. Drzewa te rosną głównie w lasach tropikalnych, w suchych obszarach Meksyku, Ameryki Środkowej, aż po regiony Ameryki Południowej. Można je również znaleźć w Peru, Boliwii, Brazylii, a nawet w Afryce Zachodniej. Rodzina drzew Ceiba obejmuje 10 gatunków dużych drzew tropikalnych z rodziny wełniakowatych, w tym „baobab” afrykański. Drzewo Ceiba jest prawdziwym gigantem.
Jest jednym z największych drzew występujących w lasach tropikalnych, a największe osiągają wysokość do 60 metrów. Charakterystyczną cechą tego drzewa jest duża korona, która tworzy „parasol” nad innymi drzewami i zapewnia ochronę wielu gatunkom mniejszych roślin i zwierząt.
Drzewo ma ogromny pień i mocne korzenie, co zapewnia mu stabilność. Już starożytni Majowie wierzyli, że drzewo Ceiba rosło w centrum ziemskiego świata i łączyło życie na ziemi ze światem dusz. Drzewo to było inspiracją dla twórców filmu "Avatar". Obecnie, kiedy wycina się lasy pod dodatkowe grunty rolne, drzewa te pozostają nienaruszone i pozostają jako pamiątka życia wielkich lasów, które wcześniej tam rosły.
Naszym celem jest być tak solidnym i stabilnym partnerem jak drzewo Ceiba, wybijające się ponad inne drzewa, z solidnym pniem i mocnymi korzeniami.

Oddziały firmy Ceiba znajdują się i zaopatrują klientów w kilku krajach: w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Polsce. Również dystrybutorzy w Hiszpanii, Bułgarii, Ukrainie i Turcji dbają o klientów w tych krajach. Nasz główny magazyn znajduje się w Czechach pod Pragą.


To właśnie Ceiba.