CEIBA

O NÁS


Kdo jsme?

Název firmy Ceiba je odvozen od názvu gigantického tropického stromu Ceiba Pentandra. Stromy rodu Ceiba rostou především v deštných pralesích, ale i suchých tropických oblastech od Mexika, přes střední Ameriku až do oblastí Ameriky jižní. Nalézt je můžete v Peru, Bolívii, Brazílii a dokonce i v západní Africe. Rod stromů Ceiba zahrnuje 10 druhů velkých tropických stromů v rodině Bombacaceae, kam patří také "baobab" strom Afriky. Jako strom je ceiba skutečným velikánem. Patří mezi vůbec největší stromy rostoucí v tropických pralesích a největší z nich dosahují výšky až 60 metrů. Charakteristickým znakem tohoto stromu je velká koruna tvořící jakýsi deštník, který se vyjímá nad korunami ostatních stromů a poskytuje útočiště mnoha druhům menších rostlin a zvířat. Strom má vysoký sloupcový mohutný kmen a ještě mohutnější kořeny zajišťující jeho stabilitu.

Již starověcí Mayové věřili, že strom Ceiba stál ve středu země a spojoval svět pozemský se světem nadpozemským. Dlouhé, silné popínavé rostliny visící z jeho mohutné koruny pak měly zajišťovat spojení mezi skutečným světem a světem duší, které přebývaly nad ním.
Dokonce i dnes, kdy jsou lesní porosty mýceny pro získání dalších akrů zemědělské půdy, zůstavají tyto stromy netknuté a izolovaně stojí nad novými pastvinami a zemědělskými políčky jako připomínka rozsáhlých a života plných lesů, které zde dříve stály.

Naším cílem je být takovým stromem jako je Ceiba, vyčnívajícím nad ostatními, s pevným kmenem a silnými kořeny abychom Vám byli stabilním partnerem. Snažíme se nabídnout Vám vše, co ke své práci potřebujete. Hledáme pro Vás nové materiály od zahraničních výrobců a dodavatelů, ale také cenově dostupnější materiály od výrobců z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, kde naše společnost působí. Naše společnosti Ceiba s. r. o. byla založena jako velkoobchod a maloobchod s materiály a vybavením pro knihovny, archivy, muzea, galerie, restaurátory, knihaře a výtvarníky. V dalších letech se naše nabídka produktů rozšířila o velké množství fólií. V našem portfoliu naleznete fólie pro tónování oken automobilů, fólie na změnu barvy karoserie či ochranu laku karoserie, protisluneční fólie, designové či dekorové fólie. Našim zákazníkům můžeme nabídnout také veškeré pomůcky, nářadí a kapaliny pro instalaci zmiňovaných fólií.

My jsme Ceiba.